Przeglądy techniczne i serwis

Firma POL-POŻ zapewnia szeroki zakres usług w zakresie:
  • Systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru SAP przeglądy techniczne i konserwacja,
  • Oświetlenie awaryjne ewakuacyjne przeglądy techniczne i konserwacja,
  • Gaśnice i sprzęt gaśniczy serwis i konserwacja,
  • Hydranty konserwacja, pomiary wydajności,
  • Systemy oddymiania - przeglądy techniczne, serwis,
  • Drzwi przeciwpożarowe przeglądy techniczne i serwis.

Regularne okresowe przeglądy techniczne i konserwacja sprzętu bezpieczeństwa pożarowego mają nie tylko zasadnicze znaczenie dla ich funkcjonowania podczas pożaru ale również są niezbędnym wymogiem. Okresowe przeglądy techniczne i konserwacja są niezbędne do spełnienia regulacji prawnych określonych w rozporządzaniach i ustawach oraz wymogach ubezpieczycieli. Regularne przeglądy techniczne systemów przeciwpożarowych oraz sprzętu gaśniczego powinny być zakończone protokołem oraz wpisem do książki eksploatacji systemu.

Systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru SAP

Jeśli system sygnalizacji pożaru jest kontrolowany i sprawdzany przez autoryzowaną firmę oraz osoby kompetentne, możesz być pewny że system ostrzeże o zagrożeniu pożarem odpowiednio wcześnie, co daje możliwość skutecznej ewakuacji oraz szybkiego podjęcia akcji gaśniczej.

system wykrywania i sygnalizacji pożaru SAP

Sprzęt gaśniczy

W niektórych przypadkach i tylko wtedy gdy to jest bezpieczne, można podjąć gaszenie małego pożaru przez tłumienie lub gaszenie płomieni. Można to zrobić pod warunkiem posiadania gaśnic odpowiedniego rodzaju, ilości, sprawnych technicznie oraz łatwo dostępnych. Gaśnice mogą zapobiec rozprzestrzenianiu się ognia i mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo pożarowe budynków i ludzi.

sprzęt gaśniczy

Ewakuacja

W przypadku wykrycia pożaru, istotne jest aby podnieść natychmiast alarm, co pozwala personelowi na opuszczenie obiektu. Dźwiękowy system ostrzegawczy, oświetlenie awaryjne, systemy oddymiania dróg ewakuacyjnych, systemy detekcji gazów, oznakowania dróg ewakuacyjnych są niezbędne aby ewakuacja została przeprowadzona szybko i bezpiecznie. Systemy te muszą być poddawane odpowiednim przeglądom technicznym i konserwacjom aby utrzymać ich pełną sprawność techniczną.

Technicy Pol-Poż

Nasi technicy są w pełni przeszkoleni, certyfikowani i posiadają kompetencję w zakresie wykonywania serwisów, przeglądów technicznych, co daje Ci spokój i spełnienie wymogów prawnych.


Przeglądy, serwis systemów i urządzeń przeciwpożarowych

Przeglądy techniczne, konserwacja systemów przeciwpożarowych, serwisowanie urządzeń PPOŻ to czynności, które powinny być wykonywane regularnie. Celem tych działań jest zapewnienie, aby systemy bezpieczeństwa PPOŻ funkcjonowały w sposób prawidłowy w przypadku pojawienia się zagrożenia. Przeglądy systemów przeciwpożarowych pozwalają na wczesne wykrywanie potencjalnych zagrożeń i ewentualnych awarii w systemach przeciwpożarowych.

Firma POL- POŻ świadczy usługi w ramach wykonywania przeglądów technicznych i serwisowania urządzeń ppoż. Nasza wiedza i wieloletnie doświadczenie w branży pozwalają zapewnić Państwu najwyższą jakość i pełne zadowolenie z naszych usług. Niezależnie od tego czy jest do wykonania przegląd techniczny, czy przegląd systemów przeciwpożarowych, zawsze dołączana jest dokumentacja, a jeśli to konieczne zalecenia dotyczące naprawy lub serwisowania.

Jesteś zainteresowany usługami przeglądów systemów przeciwpożarowych, potrzebujesz fachowej pomocy w zakresie przeglądów technicznych? Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza kontaktowego.

Aby uzyskać więcej informacji na temat naszych usług prosimy odwiedzić poniższe strony:

Masz dodatkowe pytania, chętnie na nie odpowiemy!
zadzwoń: +48 48 362 53 15 lub napisz: serwis@pol-poz.pl

DBAMY O NIEZAWODNOŚĆ SPRZĘTU I SYSTEMÓW PRZECIWPOŻAROWYCH