Oznakowanie rurociągów i zbiorników ISO20560

Oznaczenia rur znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie informacja na temat instalacji może wpływać na bezpieczeństwo pracowników czy wykonawców w miejscu ich pracy.

Czytelne oznakowanie rurociągów i zbiorników ułatwia pracę inżynierom, którzy mogą szybko podjąć decyzję podczas awarii.


Znakowanie rur wpływa na bezpieczeństwo pracy w zakładzie

Nasi Technicy wykonają oznakowanie rurociągów, które znacząco poprawi skuteczność interwencji w przypadku awarii i pozwoli w szybki sposób uzyskać informację na temat instalacji.

Przykładamy uwagę do tego, aby znacznik był czytelny i stabilnie przytwierdzony.

Razem z nami dobierzesz odpowiedni materiał, klej czy system montażowy dopasowany do środowiska i warunków panujących w obiekcie.


Znakowanie rur i zbiorników razem z Pol-Poż przyniesie Ci wiele korzyści.


Rozwiązanie wpływa m.in na:

  • Ratowanie życia - brak oznaczeń może stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników i innych osób znajdujących się w budynku.
  • Obniżenie kosztów związanych z pomyłkami.
  • Zwiększenie produktywności - naklejki na rurociągi pozwalają na szybką interwencję.
  • Zwiększenie wydajności - przyspieszenie pracy wykonawców.
  • Zgodność z przepisami - oznaczenia kolorystyczne rurociągów są zgodne z krajową normą ISO 20560.

Najczęściej wykorzystywaną metodą przez naszych specjalistów jest znakowanie rur i zbiorników za pomocą znaczników.

Przynosi ona znacznie więcej korzyści niż tradycyjne pomalowanie rur. Stosując w swoim zakładzie drukowane znaczniki do oznaczenia rur od Pol-Poż zyskujesz trwałość i szybkość aplikacji przy stosunkowo niskiej cenie. Montujemy oznaczenia rur i zbiorników.

 

oznaczenia rur

Doświadczenie specjalistów POL-POŻ pozwala nam odpowiednio dopasować oznaczenia do panujących w obiekcie warunków. Naszym klientom proponujemy znaczniki rur i zbiorników, które są mocowane za pomocą kleju lub uchwytów. W ofercie dostępne są również samoprzylepne naklejki na rurociągi do których indywidualnie dobieramy klej, w zależności od instalacji i materiału. W przypadku chropowatej powierzchni lub instalacji ze zmienną temperaturą naszym klientom proponujemy znaczniki bezklejowe czy specjalne uchwyty.

Wszystkie wykorzystywane przez nas oznaczenia kolorystyczne rurociągów i zbiorników są zgodne z przepisami międzynarodowymi i normą ISO 20560.

Odpowiednio dopasujemy oznaczenia rur do środowiska i miejsca pracy wraz z czytelną legendą, która ułatwi weryfikację kolorów i symboli.

naklejki na rurociągi