Oznakowanie rurociągów i zbiorników ISO20560

Oznaczenia rur znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie informacja na temat instalacji może wpływać na bezpieczeństwo pracowników czy wykonawców w miejscu ich pracy. Czytelne oznakowanie rurociągów i zbiorników ułatwia pracę inżynierom, którzy mogą szybko podjąć decyzję podczas awarii.

Znakowanie rur wpływa na bezpieczeństwo pracy w zakładzie

Nasi Technicy wykonają oznakowanie rurociągów, które znacząco poprawi skuteczność interwencji w przypadku awarii i pozwoli w szybki sposób uzyskać informację na temat instalacji. Przykładamy uwagę do tego, aby znacznik był czytelny i stabilnie przytwierdzony. Razem z nami dobierzesz odpowiedni materiał, klej czy system montażowy dopasowany do środowiska i warunków panujących w obiekcie.

Prawidłowe oznaczenia rurociągów - zgodne z normą ISO 20560

ISO 20560 to światowy standard oznaczeń bezpieczeństwa dla rurociągów i zbiorników magazynowych. Norma określa minimalne rozmiary znaczników dla danej średnicy rurociągu, jak również niezbędne informacje, jakie powinny być zawarte tj. kodowanie kolorystyczne do identyfikacji rodzaju zawartości, nazwę substancji w rurociągu, strzałki wskazujące kierunek przepływu oraz znaki ostrzegawcze i symbole GHS (piktogramy wskazujące na rodzaj zagrożenia).


Znakowanie rur i zbiorników razem z Pol-Poż przyniesie Ci wiele korzyści.


Rozwiązanie wpływa m.in na:

  • Ratowanie życia - brak oznaczeń może stanowić niebezpieczeństwo dla pracowników i innych osób znajdujących się w budynku.
  • Obniżenie kosztów związanych z pomyłkami.
  • Zwiększenie produktywności - naklejki na rurociągi pozwalają na szybką interwencję.
  • Zwiększenie wydajności - przyspieszenie pracy wykonawców.
  • Zgodność z przepisami - oznaczenia kolorystyczne rurociągów są zgodne z krajową normą ISO 20560.

Najczęściej wykorzystywaną metodą przez naszych specjalistów jest znakowanie rur i zbiorników za pomocą znaczników.

Przynosi ona znacznie więcej korzyści niż tradycyjne pomalowanie rur. Stosując w swoim zakładzie drukowane znaczniki do oznaczenia rur od Pol-Poż zyskujesz trwałość i szybkość aplikacji przy stosunkowo niskiej cenie. Montujemy oznaczenia rur i zbiorników.

 

oznaczenia rur

Prawidłowe oznakowanie rurociągów - materiały dostosowane do warunków

Międzynarodowa norma oznakowania rurociągów sprawia, że system jest unormowany i zrozumiały niezależnie na jakim obiekcie został on zastosowany. Ujednolicenie sposobu oznakowania miejsc rurociągów sprawia, że możliwa jest szybka identyfikacja substancji transportowanych za jego pośrednictwem. Jednakże by było to możliwe proces znakowania rurociągów nie tylko musi być zgodny z normą, ale oznaczenia muszą być także czytelne nawet po upływie długiego czasu. Technicy POL-POZ dobierają odpowiedni materiał, na którym zostaną przygotowane oznaczenia, tak by dostosować go do warunków montażu, czynników środowiskowych, temperatury i materiału zbiornika czy rurociągu.

Doświadczenie naszych specjalistów pozwala nam odpowiednio dopasować oznaczenia do panujących w obiekcie warunków. Naszym klientom proponujemy znaczniki rur i zbiorników (w tym zbiorników zawierających substancje niebezpieczne), które są mocowane za pomocą kleju lub uchwytów. W ofercie dostępne są również samoprzylepne naklejki na rurociągi do których indywidualnie dobieramy klej, w zależności od instalacji i materiału. W przypadku chropowatej powierzchni lub instalacji ze zmienną temperaturą naszym klientom proponujemy znaczniki bezklejowe czy specjalne uchwyty.

Wszystkie wykorzystywane przez nas oznaczenia kolorystyczne rurociągów i zbiorników są zgodne z przepisami międzynarodowymi i normą ISO 20560.

Odpowiednio dopasujemy oznaczenia rur do środowiska i miejsca pracy wraz z czytelną legendą, która ułatwi weryfikację kolorów i symboli.

naklejki na rurociągi